Red Team Hizmeti

Red Team Hizmeti

Red Team hizmeti, firmanıza yönelik dışardan gerçekleştirilmesi olası saldırılara karşı  oluşturulmuş mevcut güvenlik altyapınızın denetlenmesi ve güçlendirilmesi için yapılan test sürecidir. Bu süreç içerisine dahil olan ekibiniz, sisteminize karşı gerçekleştirilecek olası saldırılara karşı potansiyel saldırganları öğrenip, olası saldırı yöntemlerini hayata uyarladığımız saldırı senaryolarıyla karşılaşarak saldırgan gibi düşünebilme yetisini kazanmakta ve saldırılara karşı hazır olma kabiliyetini artırmaktadır. 

Red Team hizmeti, firmanızın bu hizmeti almaya başlaması ile gerçekleştireceğimiz süreçte firmanızın saldırıyı algılama, saldırıya hazır bulunma ve saldırıya cevap verme yetisini test etmektedir. Bu eksende farklı saldırı motivasyonları ile firmanıza fiziksel, dijital ve sosyal saldırı vektörleri kullanarak alanında uzman ekibimiz tarafından testler gerçekleştirilir.

Red Team hizmeti kapsamında yapılan testler, sadece bilişim sistemleri kanalından dijital olarak değil, fiziksel ve sosyal kanallardan da farklı saldırı vektörlerini bir araya getirecek şekillerde gerçekleştirilmektedir. Kritik veri barındıran ve kritik öneme sahip kurum ve kuruluşlar, saldırılara hazır bulunuşluk düzeylerini artırmak için Red Team hizmetine sıklıkla başvurmaktadır.

Copyright 2021 SnipeSec | Tüm Hakları Saklıdır.